אוכל מרוקאי

מתכונים לאוכל מרוקאי , מתכונים לארוחות בוקר

מתכונים לארוחת בוקר – בכל בית

מתכונים לארוחת בוקר, קלים ומהירים, הם מוצר מבוקש מאוד. כידוע, ארוחת בוקר היא ארוחה מיוחדת ושונה משאר הארוחות: מצד אחד, כולם מסכימים כי זוהי הארוחה החשובה ביותר במהלך היום, ומצד שני ברוב ימות השנה אנחנו אוכלים ארוחת בוקר על רגל אחת, בלחץ, ותוך כדי אלף סידורים אחרים, ולכן לא יכולים להקדיש לה את הזמן הראוי. החשיבות של ארוחת הבוקר והנסיבות המלחיצות בהן היא נאכלת מחייבים אותנו למצוא, או להמציא מתכונים קלים להכנה.

חשוב להקפיד על ארוחת בוקר בריאה ומזינה, במיוחד עבור ילדים. יחד עם זאת, בישולים מורכבים תוך כדי ארגון הילדים והכנתם לגן או לבית הספר הם משימה בלתי אפשרית לרוב האנשים, וכך מגיעים למצב שבו מדלגים על ארוחת הבוקר או שמחליפים אותה בפאסט פוד. יחד עם זאת, קיימים מתכונים לארוחת בוקר שמאפשרים לנו לשמור על שפיות הדעת ובו בזמן לספק ארוחה בריאה ומזינה לילדינו ולעצמנו.

ארוחת בוקר טובה צריכה לכלול את שלושת אבות המזון העיקריים: פחמימות לאנרגיה, חלבונים לבניית הגוף, וירקות או פירות לויטמינים. אחד המתכונים הקלאסיים לארוחת בוקר ישראלית טעימה ומזינה הוא שילוב של ביצים (בצורת חביתה, אומלט, או ביצים קשות), גבינות, לחמניות טריות וסלט ירקות. הביצים והגבינות יספקו את החלבונים, הלחמים – את הפחמימות, וסלט הירקות הטרי – את הויטמינים. גם כריך טרי עם ממרח חלבי או סלט ביצים וירקות טריים הוא דוגמא לארוחת בוקר טובה.  באופן כללי, סנדוויצ'ים הם פרק חשוב בספר המתכונים לארוחות בוקר. כל המתכונים האלה דורשים זמן הכנה מינימלי, כאשר חלק גדול ניתן לעשות בערב לפני.

מתכונים לארוחת בוקר כוללים גם מאכלים מעט מורכבים יותר, שדורשים בישול, אבל מספקים ארוחה חמה ובריאה במיוחד לילדים. בין המתכונים האלה – דייסות לסוגיהן, כגון דייסת שיבולת שועל, דייסת סולת, דייסת אורז ודלעת וכדומה. בצד השני של הסקאלה נמצאות ארוחות בוקר המורכבות מקורנפלקס עם חלב, כאשר ניתן למצוא קורנפלקס עם תוספות ויטמינים וברזל.

לסיכום, מתכונים לארוחת בוקר צריכים להיות בכל בית, מוכנים ומזומנים לשעות הלחוצות של הבקרים בימי העבודה וגם לשעות נינוחות יותר בימי שבת וחג. בתיאבון לכולם!

פרסם 21st מאי 2012.
בקטגוריה מתכונים.
.

מאמרים דומים בנושא:
לרשום תגובה