אוכל מרוקאי

מתכונים לאוכל מרוקאי , מתכונים לארוחות בוקר

אוכל מרוקאי : מאכלים עיקריים

אוכל מרוקאי צבר פופולריות הרבה מעבר לגבולותיה של מרוקו עצמה, הוא מבוקש כיום בכל העולם. בארץ האוכל המרוקאי המסורתי של יהדות מרוקו יצא גם הוא מגבולות העדה, ואין היום בית בישראל שלא מכיר ואוהב חומוס, פלאפל, קוסקוס ומאכלים רבים אחרים שמקורם במטבח המרוקאי המסורתי.

אוכל מרוקאי מתבסס על שילוב על שולחן אחד, ולעתים קרובות גם במאכל אחד, של קבוצות המזון העיקריות: בשר או דגים, ירקות טריים ומבושלים, פחמימות מזינות ותבלינים ארומטיים. כמו כן, מאמץ רב מושקע גם במראה החיצוני של המנות וכמובן בניחוח שלהן. ננסה לראות כאן מספר מאכלים אופייניים למטבח המרוקאי.

השולחן המרוקאי כולל מנה עיקרית בשם טא'גין. זה בעצם ראגו חריף מבשר, המוגש תמיד עם לחם. שם המנה הוא כשם הכלי בו מכינים אותה, סיר מיוחד מחימר בצורת חרוט. הרכיב העיקרי של הטאג'ין הוא בשר מסוגים שונים. יש הממליצים לתיירים לטעום טאג'ין מעוף עם משמש מיובש.

הקוסקוס הוא מאכל מרוקאי המבוסס על סולת חיטה שעברה תהליך של אידוי. המנה עצמה מכילה גם ירקות ובשר.  קיימים כמאה סוגים של קוסקוס, הנהוגים באזורים השונים של מרוקו ובעונות השנה השונות. הקוסקוס הוא מאכל ברברי מסורתי, ואליו מוסיפים אגוזים, צימוקים, תבלינים, ירקות וחומוס. בנוסף לקוסקוס הבשרי המסורתי קיימים גם סוגים על בסיס דג ועוף, וכמו כן סוגים צמחוניים. הירקות שמוסיפים הם קישואים, בצל, לפת, דלעת, פלפל חריף, עגבניות וגזר. הכנת המנה גוזלת מספר שעות, והיא נחשבת למנה חגיגית.

המטבח המרוקאי מונה סוגים רבים של מרקים מסורתיים, הידועים בהם הם צ'ורבה (מרק עוף מתובל) וחרירה, מרק על בסיס בשר כבש עם ירקות וכורכום. כמו כן קיימים מאכלים רבים מדגים, כגון דג מרוקאי מפורסם או חריימה, ואף טאג'ין דגים.

אין אוכל מרוקאי בלי לחם, המתלווה לכל ארוחה וכמעט לכל מנה. למשל, מרק קוסקוס אמורים מומלץ לאכול עם חלה. הקינוחים המרוקאים כוללים מאפים מתוקים, פירות טריים. בנוגע למשקאות, ניתן לומר כי תה עם נענע וקפה מרוקאי אותנטי ראויים לכתבה נפרדת. כל המאכלים האלה, ועוד רבים אחרים, בונים את המטבח המרוקאי, טעים,  מזין ועשיר. המאכלים דורשים בדרך כלל השקעה לא מבוטלת, אך כל רגע משתלם.

פרסם 21st מאי 2012.
בקטגוריה אוכל מרוקאי.
.

К записи תגובה

[...] תזונה בריאה וביתית. כמובן שאוכל מוכן משמש אותנו הרבה כאוכל לאירועים, כאשר אין לנו משאבים או אפשרות לבשל באופן עצמאי עבור [...]לרשום תגובה